1835/1551
Russisk festdagsikon, centralt med nedstigningen/opstandelsen omgivet af tolv ortodokse højtidsmotiver. Tempera på træ. 19. årh. 39×49.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Afslag på kanter.
Varia, 30. august 2018
Vurdering
Hammerslag