2447/​1173

William Fuglede (, aktiv fra 1907 - 37)

To Skønvirkebrocher af sølv prydet med henholdsvis to cabochonslebne grønne agater og cabochonslebet rav- og grøn agat. Samlet vægt ca. 18 g. B. 4 og 4,8 cm. L. 5–6,5 cm.

Broche med grønne agater er af William Fuglede.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Broche med rav og agat har brugsspor på agat pg sølv.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

16 bud

891513 4.400 DKK
875553 4.200 DKK
891513 (Autobud) 4.000 DKK
875553 4.000 DKK
891513 (Autobud) 3.400 DKK
875553 3.200 DKK
891513 (Autobud) 2.900 DKK
875553 2.800 DKK
891513 2.600 DKK
875553 (Autobud) 2.500 DKK
891513 2.500 DKK
875553 (Autobud) 2.100 DKK
891513 2.000 DKK
875553 1.100 DKK
843749 1.050 DKK
802673 1.000 DKK