2010/24
Ubekendt kunstner, 20. årh.
Buste af hvid alabast i form af kvinde med turban. Sign. Pittaluga. H. 49.
Overfladeridser og -mærker. Afslag og revne på sokkel.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag