2431/​132

Traditionel egyptisk gryde til tilberedning af favabønner samt stand af sølv, rigt ciseleret med ornamentik, tilhørende ske af sølv medfølger. Samlet vægt ca. 235 g. 20. årh. H. inkl. stand 17. (3)

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. juli 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag