Christoffer Munch Andersen (f. Helsingør 1979)
“Brun (Klips)”, 2013. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 80×80. Uindrammet.
Litteratur: Kunstnerens hjemmeside, christoffermunch.com, geng. under værkkategorien “Other works”. Proveniens: Galleri Franz Pedersen, Horsens.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021