2131/976
Alfred Klitgaard (f. Århus 1926, d. 2005)
Maria Viktor (f. København 1932)
Skrin af palisander, låg med polykrom emaljedekoration. Sign. monogram MV og stemplet Klitgaard, Danmark. H. 3,5. L. 12. B. 10.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud