2417/​835

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Vase af lertøj, dekoreret med hornglaserede motiver på mørkebrun base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 19.

Overflade ridser og mærker. Enkelte glasurfejl.

Moderne kunst og design, 23. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK