2417/835
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj, dekoreret med hornglaserede motiver på mørkebrun base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 19.
Overflade ridser og mærker. Enkelte glasurfejl.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag