1707/1575
Et par kinesiske celadon dobbelt gourd formet vaser. Mærket Qianlong men 20. årh. H. 31 cm. (2)
den ene med afslag ved top rand den anden med stød på porcelæn, hvor en flage har aftegnet sig. Brændings fejl og enkelte ridser
Varia, 16. februar 2017
Vurdering
Hammerslag
44 bud