1722/31
Tizian , kopi efter, 19. årh.
“Ragazza con un cesto di frutta (Lavinia)”. Usigneret. Olie på lærred. 105×83.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag