2440/267
Pejsesæt af hhv. patineret jern og messing, bestående af gnistfanger, skovl og ildrager. Tilhørende stand af patineret kobber. 20. årh. Gnistfanger H. 74. B. 103. (4)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Gnistfanger med rust.
Vurdering
Hammerslag
880100 |