891/206
Et par Louis XVI vaser af egyptisk porfyr med montering af forgyldt bronze i form af slyngede slanger, bladværk og firsidede baser. 18. årh.s slutning. H. 19. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019
Vurdering
Hammerslag