2434/27
Kinesisk famille verte tulipanvase af porcelæn, dekoreret i farver med figurer, med seks åbninger, på skålformet fod. 19. årh. H 29 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Alle åbninger med reparation.
Vurdering