2014/162
Indiske hoveder af keramik, antagelig Gupta periode 4–6. årh. H. 9–11 cm. (2)
Proveniens: Henning Holck-Larsen 1907–2003
Afslag og mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag