12034/105
Niels Bjerre (f. Lemvig 1864, d. Frederiksberg 1942)
Vestjysk landskab. Sign. N.B. 1909. Olie på lærred. Lysmål 35×64. Rammemål 53×81.
Usynlig retouchering/reparation i himmel.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud