1419/62
Hollandsk kunstner, 18. årh.
“Baya de Gibraltar”. Søslaget 1607 mellem Spanien og Nederlandene. Ca. 1785. Usigneret. Kobberstik. Lysmål 37×84.
Papiret er gulnet. Mindre aldersslitage.
Ældre malerier og møbler, 5. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud