1847/2034
Glycine
Damearmbåndsur af 18 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Integreret lænke af 18 kt. guld. Urets B. 20 mm. Omkreds ca. 17 cm. Samlet vægt ca. 37 g. 1970'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på glas. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 21. november 2018
Vurdering
Hammerslag