2009/​212

Fransk lågskål af sterlingsølv med underfad, muslingformede hanke. Gombert & Bibollet, Paris 1913–1924. Importstemplet for A. Dragsted. Vægt 1117 g. Diam. 17 og 24 cm.

Mindre buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK