2009/212
Fransk lågskål af sterlingsølv med underfad, muslingformede hanke. Gombert & Bibollet, Paris 1913–1924. Importstemplet for A. Dragsted. Vægt 1117 g. Diam. 17 og 24 cm.
Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag