1427/53
O. A. Hermansen (f. Frederiksberg 1849, d. sst. 1897)
“Parti fra Rudersdal Mose”. Sign. monogram Rudersdal Mose 1881. Olie på lærred. 38×59.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 30. juni 2014
Vurdering
Hammerslag