2104/955
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
Figurkomposition. Sign. Hornung, 5/60. Håndkoloreret litografi. Lysmål 36×61.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud