1749/8510
Russisk ikon forestillende Gudsmoders hensoven. Tempera på træ. 18.-19. årh. 30,5×26,5.
Afslag på kanter. Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning.
Russisk, 4. december 2017
Vurdering
Hammerslag