1749/​8510

Russisk ikon forestillende Gudsmoders hensoven. Tempera på træ. 18.-19. årh. 30,5×26,5.

Afslag på kanter. Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning.

Russisk, 4. december 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag