2108/778
Dansk møbeldesign
Et par overpolstrede lænestole med ben af mørkbejdset bøg, betrukket med rødligt møbelstof. 1930–40'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud