2120/749
Per Linnemann-Schmidt (f. København 1912, d. 1999)
Cirkulær skål af stentøj dekoreret med grøn glasur med brune elementer. Sign. PL-S., 71 Danmark. 614. Udført og stemplet hos Palshus. H. 11. Diam. 26,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud