Thomas Zipp (f. Heppenheim, Tyskland 1966)
“Drift”. Sign. på bagsiden Thomas Zipp 11. Serigrafi, akryl og olie på lærred. 80×60. Uindrammet.
Proveniens: Galerie Guido W. Baudach, Berlin. Proveniens: Galerie Krinzinger, Wien (ZIP/M 15). Proveniens: Dansk privatsamling.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021