1420/9
Peter Kornbeck (f. København 1837, d. sst. 1894)
“Italiensk Klostergaard”. Sign. P. Kornbeck 1878. Olie på lærred. 44×31.
Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 12. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
16 bud