2104/113
Fransk skab af rosentræ med intarsia i form af blomster og ranker. Front med klap og fire skuffer, monteret med bronzebeslag og greb, top med broget stenplade. Indvendigt monteret med hvidbroget marmor og klap monteret indvendigt med guldtrykt læder. Transition form, 20. årh. H. 153. B. 73. D. 40.
Nøgle medfølger. Et par små finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud