Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Ung kvinde ved morgenkaffen. Sign. J. P. Olie på lærred. 33,5×49.
Proveniens: Professor dr. med. Johs. C. Bocks dødboauktion, Winkel & Magnussen auktion 380, 1953 nr. 181. Bruun Rasmussen Vejle auktion 115, 2008 nr. 158.
Let overfladerensning anbefales.
808026 |