2142/7586
Frederik Næblerød (f. 1988)
“Inshallah Habibi”. Sign. på bagsiden F. Næblerød 2014. Mixed media malepap samt bemalet ramme. 45×34,5.
Proveniens: Værket “Inshallah Habibi” indgik i Frederik Næblerøds optagelse på Det Kongelige Danske Kunstakademi.
Samtidskunst, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag