2109/76
Ubekendt maler, 19. årh.
Bayersk landskab. Sign. M. Marinard?, München. Olie på lærred. 52,5×95.
Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret. Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag