2139/560
Dansk snedkermester
Dækketøjsskab af palisander. Front med to skuffer og to låger. Indvendig indretning med ni skuffer og hylder. 1960'erne. H. 120. B. 100. D. 41,5.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
17 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||