2449/143
Et sæt på ni skotske regency stole, heraf tre armstole, af mahogni indlagt med lyst træ i form af tidsler og border, sæder betrukket med brunt skind. 19. årh.s begyndelse. (9)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. En med løst armlæn. To er løse i leddene.
Vurdering
862154 |