2416/196
Heinrich Buntzen (f. Kiel 1803, d. Frederiksværk 1892)
Kystparti med et fiskerhus. Sign. monogram 51. Olie på papir monteret på plade. 20×30.
Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag