2039/40
Oene Romkes De Jongh (f. Holland 1812, d. 1896)
Parti fra Amsterdam. Sign. O. R. de Jongh. Olie på lærred. 67×54.
Lærred bør strammes op. Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud