2043/263
Ildkike af messing, firsidet, top og sider med gennembrydninger. Siderne med konkave felter. Nordtyskland 18. årh. H. 18 cm L./B. 21 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag