2137/834
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Spisebord med stel af stål. Top og to opklappelige plader af teak. Formgiivet 1953. Udført hos Søborg Møbler. H. 72. L. 140/240. B. 90.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||