2414/590
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-3”. O.3 overskærm af gul matglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 28,5.
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud