2248/2035
Armbåndsur af forgyldt stål. Mekanisk værk med automatisk optræk og dato. Sort urskive med forgyldte visere og timemarkører. Original lænke af stål med rester af forgyldning. Omkreds ca. 19,5. Urets B. 30 mm. 1970'erne.
Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse og glas. Pletter på urskive.
Armbåndsure, 30. november 2022
Vurdering
Hammerslag