2248/​2035

Zenith

Armbåndsur af forgyldt stål. Mekanisk værk med automatisk optræk og dato. Sort urskive med forgyldte visere og timemarkører. Original lænke af stål med rester af forgyldning. Omkreds ca. 19,5. Urets B. 30 mm. 1970'erne.

Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse og glas. Pletter på urskive.

Armbåndsure, 30. november 2022

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK