2125/144
Et par lysestager af messing, balusterformede stammer med drypskåle støbt med englehoveder, sekskantede fodstykker graverede med monogram 1974, Det Gamle Hus samt 1642. Barokform. 20. årh. H. 27. (2)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag