2108/528
Kehnet Nielsen (f. København 1947)
“La Solitude”. Sign. på bagsiden Kehnet Nielsen, april 1995. Olie på lærred. 180×120.
Talrige optørringskrakeleringer.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag