612/368
Arnold Krog (f. Frederiksværk 1856, d. 1931)
Troldeskoven. Sign. monogram 1949. Olie på lærred. 34×41.
Enkelte krakeleringer, ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. marts 2006
Vurdering
Hammerslag