2023/22
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Strandparti med hestekærre ved vandkanten. Sign. Chr. Blache 1917. Olie på lærred. 82×127.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Enkelte mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag