1917/1679
“Éntrevue de Pompée et de Lucullus” og “Rétablissement et Clémence de Louis Le Débonnaire”. To franske tallerkener af fajance, dekorerede med transferprint, gul fane. Creil. 19. årh. Diam. 21. (2)
Den ene med mindre kanthak. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag