891/55
I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856)
Opstilling med blomster og bøgegrene på et marmoreret bord. Sign. I. L. Jensen. Olie på mahogni. 20×27,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag