To italienske barokrammer af bemalt træ, konveks profilering, større ramme prydet med bladværk i sort og guld på rød bund 28×24 cm (15×11 cm); mindre ramme marmoreret 24×18 cm (18×13 cm). 17. årh. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger. Ormehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
17 bud