2141/33
Kinesisk fad af porcelæn dekoreret med figurer og poesi, fane med design, hvori fire cartoucher med fugle på grene. Qing 19. årh. Diam. 37 cm.
Kantens forgyldning med nogen slitage. Små brændingsfejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud