12103/304
Svend Aage Madsen (, Møbelarkitekt MDA)
Skrivebord af teak. Let buet plade med kehlet kant. Front med skuffer. Bagsiden med hylde og skabe. Udført hos Sigurd Hansens Møbelfabrik. H. 75 L. 135 B. 73.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder enkelte finérafslag. Skabe med mgl. hylder.
Fra
Direkte
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Dette emne er udgået