12103/​304

Svend Aage Madsen (, Møbelarkitekt MDA)

Skrivebord af teak. Let buet plade med kehlet kant. Front med skuffer. Bagsiden med hylde og skabe. Udført hos Sigurd Hansens Møbelfabrik. H. 75 L. 135 B. 73.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder enkelte finérafslag. Skabe med mgl. hylder.

Fra Direkte

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Dette emne er udgået

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK