1850/653
Saul Steinberg (f. Ramnicul, Sarat Rumænien 1914)
Udstillingsplakat fra Galerie Maeght. Tryksign. Steinberg. Litografisk plakat. Bladstørrelse 67×51. Uindrammet.
Moderne kunst og design, 11. december 2018
Vurdering
Hammerslag