2404/​795

Georges Braque (f. Argenteuil 1882, d. Paris 1963)

To kompositioner. Sign. i trykket Georges Braque. Litografisk tryk. Lysmål 33×27. (2)

Undersøgt i ramme. Papiret er lettere gulnet.

Moderne kunst og design, 23. januar 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK