2436/9
Dansk skønvirke skål af sølv med gennembrydninger, indvendig forgyldt, drevet og ciseleret med mælkebøtteblade og blomster. L. Berth, Københavns bymærke 1908. Vægt 608 g. Diam. 23 cm. Glasindsats medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag