1912/791
Ubekendte keramikere, 20. årh.
To bordskåle af stentøj dekoreret med fugle og indridset dekoration. Sign. monogram og usigneret. Diam. 24–35. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2019
Vurdering
Hammerslag